Cabana Double Wall Bracket Cream Gold
£185.99
Details
Cabana Double Wall Bracket Cream Gold
This traditional design with a modern twist inspired by tropical curiosity. Cabana is hand painted in the Cotswold's workshop and can be elegantly teamed with luxurious silk shades (not included).
Dimensions: D11 x H39 x W29cm
Made to Order: 4-6 weeks
Specification
| Wattage | 2 x 40w Candle (bulbs not included) |
|---|---|
| Lampholder | E14 (SES) |
| Width | 290mm |
| Height | 390mm |
| Projection | 110mm |
| Class | 2 – Double Insulated |
| Dimmable | Yes – Suitable Lamps/Dimmer Required |
| Finish | Cream Gold |
| IP Rating | IP20 |
| Brand |
Delivery & Returns
Free delivery on orders over £75 (UK mainland only).
Orders normally arrive between 5-7 working days for safe delivery.

